Tarix: 26.12.2018 16:00
Mənbə:
Baxışlar: 3063

2018-ci ilin mükafatçıları: İlin ən yaxşı məşqçiləri

 
  1.  
Vaqif Səxavət oğlu Feyzullayev Eldəniz Əzizli (güləş)
  1.  
Fərhad Polad oğlu İsmayılov Stolüstü tennis komandasının mə.qşisi
  1.  
Tərlan Əliheydər oğlu Həsənov Hidayət Orucov (cüdo)


 

  1. İlin ən yaxşı hakimləri

Vaqif Hüseynağa oğlu Əliyev (həndbol)

Anar Tofiq oğlu Babanlı (boks)

Vahıd Əlış oğlu Nəzərov   (ağır atletika)

 

  1. İdman yarışlarının yüksək səviyyədə təşkili və keçirilməsinə görə

Gimnastika Federasiyası

Cüdo Fedarasiyası

Velosiped Federasiyası

 

  1. İlin ən yaxşı federasiyası  

Güləş Federasiyası

 

  1. İlin yekunlarına görə ilin ən yaxşı  komandası

Qızlardan ibarət Stolüstü Tennis üzrə yığma komanda

 

  1. İlin yekunlarına görə ən yaxşı idman həkimi

Aytəkin Sahib qızı Rüstəmova (İdman həkimi nəzarəti şöbəsinin müdiri)

  1. İlin ən fəal veteranı

Elmira Petrovna Safonina (qılınc oynatma, veteran)

 

  1.     İlin ən yaxşı idman qurguları

Abşeron Olimpiya İdman Kompleksi

Göygöl Olimpiya İdman Kompleksi

  1. Bədən tərbiyəsi və idman sahəsi üzrə ilin elm adamı

Dilqəm Qasım oğlu Quliyev (ADBTİA- elmlər doktoru)

 

 

 

  1. İlin ən yaxşi idman verlişlərinin təşkilatçisi jurnalisti

Namiq MirRəşid oğlu Abbasov (ARB24 kanalı)

10. İlin ən yaxşi İdman televiziya verlişləri kanalı

Xəzər TV

11. İlin ən yaxşi idman agentliyi

rekord.az

12. İlin yekunlarına görə ilin ən yaxşı televiziya verilişləri layihəsi

“Bol idman” İctimai TV

 

13. 5 nəfər fəxri diplom

Şahin Qaçay oğlu Mahmudov

Fariz Abdulla oğlu Nəcəfov (Qəbələ Klubu)

Rafiq Hüseyn oğlu Rəhimov ( veteran güləşçi)

Nadir İsa oğlu Əzizov (kikboksinq federasiyası)

Elşən Qara oğlu Abbasov (kikboksinq federasiyası)

 

 

FƏXRİ DİPLOM

2018-Cİ İLİN YEKUNLARINA GÖRƏ İLİN ƏN YAXŞI KOMANDASİ,

AZƏRBAYCAN MİLLİ OLİMPİYA KOMANDASI

 

YENİYETMƏLƏRİN III YAY OLİMPİYA OYUNLARINDA ÖLKƏMİZİ LAYİQİNCƏ TƏMSİL ETDİYİNƏ GÖRƏ

 

1. Yelizaveta Luzan – bədii gimnastika – I yer 

2. Talıbov Vüqar Yalçın oğlu - cüdo - I yer

3. Bayramov Turan Rövşən oğlu - sərbəst güləş - I yer

4. Babayev Tərmenxan Turan oğlu - ağır atletika - II yer

5. Ağayev Cavad Azər oğlu - taekvondo - III yer

6. Nəzərova Şəhanə Mayis qızı - qadın güləşi - III yer

7. Səfərov Nurlan Nemət oğlu - boks - III yer

 

 

Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsinin Ədalətli Oyunlar Komissiyası tərəfindən 2018-ci ilin yekunlarına əsasən təsis olunan mükafatlar:

1. Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq bədən tərbiyəsi və idman xadimi”

Rövnəq Abdullayev 

2. “Ədalətli oyun prinsiplərinin ən yaxşı təbliğatçısı”

Orxan Qoca

3. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim”

Emin Şaxtaxtinski 

4. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi”

Mariana Vasileva  

5. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı”

Eldəniz Əzizli

6. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq səfir”

Fərid Mansurov

 

 

 

  Azad Rəhimov

Dövlət qulluqçularının təltif edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı

Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 23-cü bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:

Dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətlərinə görə aşağıdakı şəxslər təltif edilsinlər:

  1. Aliyə Zərifovna Alkova
  2. Rakif Hümbət oğlu Əliyev
  3. Zöhrə Qulam Hüseyn qızı Əskərova
  4. Səmayə Tofiq qızı Məmmədova
  5. Elşən Telman oğlu Şirinov

 

İlham Əliyev

Azərbaycan Respublikasının Prezidenti

 

14. İlin ən yaxşı idmançıları

ss S A A İdman növü Medalın əyarı və yarışın adı
  1.  
Eldəniz Yamən oğlu Əzizli Yunan-Roma güləşi Dünya və Avropa çempionu
  1.  
Stadnik Mariya Vasilyevna Güləş Avropa çempionu və Dünya mükafatçısı
  1.  
Bayram Bəxtiyar oğlu Mustafayev Paracüdo Dünya çempionu
  1.  
Hidayət Minayət oğlu Heydərov Cüdo Dünya və Avropa çempionatlarının mükafatçısı
  1.  
Cəbrayıl İlham oğlu Həsənov Sərbəst güləş Dünya və Avropa mükafatçısı
  1.  
Radik Veleddin oğlu İsayev Taekvando Avropa çempionu və Dünya Kubokunun mükafarçısı
  1.  
Mixail Oleqoviç Malkin Tamblinq Avropa çempionu
  1.  
Pərviz Mikayıl oğlu Həsənov Dama Gözdən əlillər arasında Dünya və Avropa çempionu
  1.  
Şəhriyar Həmid oğlu Məmmədyarov Şahmat  Dünya reytinqinin 3-cü pilləsində
  1.  
Elxan Natiq oğlu Əliyev KiqboksinqAvropa çempionatının mükafatçısı
  1.  
Rafael Mahir oğlu Ağayev Karate Dünya çempionatının mükafatçısı və Avropa çempionu