Tarix: 27.12.2019 16:35
Mənbə:
Baxışlar: 3490

2019-ci il ən yaxşıları Gənclər və idman nazirliyi tərəfindən mükafatlandırıldılar

Bədən tərbiyəsi və İdman sahəsi üzrə 2019-cu ilin ən yaxşıları

 

 

 

ssİlin məşqçiləriHansı idmançının məşqçisi
  1.  
Ziyad Əli oğlu XəlfəyevAtletika, Nazim Tahit oğlu Babayevin məşqçisi
  1.  
Əhmədov Rəşad Asif oğluTaekvando üzrə yığma komandanın böyük məşqçisi
  1.  
Əkbər Ədalət oğlu MuradovGüllə atıcılığı üzrə  paralimpiyaçılardan  ibarət yığma komandanın baş məşqçisi

 

 

  1. İlin ən yaxşı hakimləri
    1. Emin Qənimət oğlu Qurbanəliyev (boks)
    2. Fariz Adil oğlu Hüseynov (cudo)
    3. Asif Yusif oğlu Şirəliyev (güləş)

 

  1. İdman yarışlarının yüksək səviyyədə təşkili və keçirilməsinə görə
    • Gimnastika Federasiyası
  2. İlin ən yaxşı federasiyası  
    • Cüdo Fedarasiyası
  3. İlin yekunlarına görə ilin ən yaxşı  komandası
    1. Şahmat üzrə qadınlardan ibarət yığma komanda
  4. İlin idman könüllüsü
    1. Dinarə Ələkbər qızı Əliyeva
  5. İlin ən yaxşi Uşaq Gənclər İdman məktəbi
    1. Göyçay rayonu Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

  1. İlin ən yaxşı idman təşkilatı
    •  Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti (Dinamo)
  2. İlin yekunlarına görə ən yaxşı idman həkimi
    1. Panina Olqa Vasilyevna(velosiped federasiyası)
    2. Zaur Şahlar oğlu Abdullayev (boksfederasiyası)
  3. İlin ən fəal veteranı
    1. Tofik Xanlar oğlu Babanlı (boks, veteran)

10. İlin ən yaxşı idman qurguları

10. Şəki OİK

11. Beyləqan OİK

12. Qazax OİK

 

  1. İlin ən yaxşi idman verlişlərinin təşkilatçisi jurnalisti

13. Mehman Füzuli oğlu Rəsulov Real TV

    2.İlin ən yaxşi idman agentliyi-

14. Oxu.az (Səbuhi Musayev)

   3.İlin ən yaxşi idman televiziya verilişləri kanalı –

              15.   "Azad Azərbaycan" müstəqil teleradio kompaniyasi

                  (Sənan Şəfizadə)

    • Səbuhi Həsən oğlu Qarayev
    • Xəyal Müslüm oğlu Piriyev (kikboksing)

                (Sənan Şəfizadə)

  1. İlin yekunlarına görə ilin ən yaxşı televiziya verilişləri layihəsi

16. “İdman və media” İdman Azərbaycan kanalı

 

 

 

Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsinin Ədalətli Oyunlar Komissiyası tərəfindən 2019-cu ilin yekunlarına əsasən təsis olunan mükafatlar:

 

1. . Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq bədən tərbiyəsi və idman xadimi” Altay Həsənov

2. “Ədalətli oyun prinsiplərinin ən yaxşı təbliğatçısı” Rəşad Cavadov

3. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim” Eldar Zülfüqarov

4. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi” Əsgərxan Novruzov

5. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı” Nazim Babayev

6. “Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq səfir” “Bu şəhərdə” kollektivi

 

            FƏXRİ DİPLOM

17. Bədən tərbiyəsi və idmanın inkişafında göstərdiyi xidmətlərə görə

 

 

 

14. İlin ən yaxşı idmançıları

 Pevtsov Rostislav Oleqoviç

Triatlon

Dünya çempionatı – I yer
Avropa kubokunun finalı – I yer
Avropa çempionatı – III yer
 Babayev Nazim Tahir oğlu

Atletika

Qış Avropa çempionatı – I yer
Avropa birinciliyi (23 yasa qədər idmançılar arasında) – II yer
Tələbələrin Ümumdünya Universiadası I yer
 Rəcəbov Teymur Boris oğlu

Şahmat

Dünya kubokunun sahibi
 Milad Beigi Herçeqani Ağayar oğlu

Taekvondo

Dünya çempionatı - I yer
 Əliyev Hacı Azər oğlu

Sərbəst güləş

Avropa çempionatı – I yer
Avropa Oyunlarının qalibi
 Stadnik Mariya Vasilyevna

Qadın güləşi

Dünya çempionatı – I yer
 Orucov Rüstəm Fəzail oğlu

Cüdo

Dünya çempionatı – II yer
Avropa çempionatı – II yer
II Avropa Oyunları – II yer
 Ağamirova Zöhrə Atil qızı

Bədii gimnastika (çoxnövçülük və gürzlərlə hərəkətlər)

Tələbələrin Ümumdünya Universiadası II yer, Tokio Yay Olimpiya Oyunlarına lisenziya qazanmış
 Əsədov Elçin Rafiq oğlu

Velosiped

Tokio Olimpiya Oyunlarına lisenziya qazanmış
 Aslanov Rəmal Əli oğlu

Kikboksinq

Dünya çempionatı – I yer
 Aynur Tofiq qızı Məmmədova

Parataekvando

Parataekvando üzrə Avropa çempionatı – I yer